Спорт
Нефтохимик спечели дербито с Хебър насред Пазарджик
TразмерT

Нефтохимик победи Хебър в дербито на 19-и кръг на Суперлигата. В зала "Васил Левски" в Пазарджик бургазлии се наложиха с 3:1 (25:15, 22:25, 25:21, 25:17).

Играчите на Николай Желязков са лидери в класирането със 17 победи и 50 точки. Хебър остава втори с 15 победи и 44 точки.

Нефтохимик спечели по категоричен начин първата част. Гостите започнаха много добре мача, със силен сервис, който разклати посрещането на съперника. Втората част бе много по-оспорвана. Хебър имаше аванс 6 точки при 14:8, но гостите наваксаха изоставането си. В края домакините стигнаха до две възможности да вземат гейма и се възползваха още при първото разиграване, с което изравниха резултата.

В третия гейм имаше много красиви моменти. Гостите продължиха да са по-стабилни на сервис и блокада. В края играчите на Хебър направиха повече грешки и бургазлии отново поведоха. В последния гейм Нефтохимик продължи доброто си представяне. Гостите останаха по-концентрирани, водеха играта и закономерно стигнаха до успеха.

Основни фигури за двата тима не бяха на полето поради контузии - Георги Братоев и Петър Каракашев за Хебър и Жани Желязков за Нефтохимик.

Това бе първа домакинска загуба за Хебър от началото на сезона. Мирослав Градинаров беше най-резултатен в мача с 20 точки (2 аса, 4 блокади). Денис Карягин добави 14 точки (1 ас, 5 блокади) за победата.

Източник: bgvolleyball.com