Спорт
Нефтохимик би Монтана в празната зала Младост
TразмерT

Михаил КОЛЕВ

Волейболният „Нефтохимик 2010“ постигна поредната си победа. Шампионите надделяха с 3:1 (22:25, 25:17, 31:29, 25:21) като домакини над сериозния тим на „Монтана“. Дербито от 20-ия кръг на Суперлигата при мъжете се игра пред празни трибуни в зала „Младост“ заради мерките срещу коронавируса. До последно обаче не се знаеше дали ще има публика, тъй като от федерацията и кризисния щаб разрешиха да присъстват до 250 души, които да седят през една седалка един от друг. В крайна сметка бе взето решение зрителите в залата да не се допускат.

„Монтана“ взе първата част, „Нефтохимик“ изравни и поведе, въпреки че губеше със 7 точки в третия гейм, след което спечели и четвъртия.

Тимът от Северозапада бе по-стабилният отбор през първата част, рискува сервисa и затрудни домакините. Бургазлии направиха повече грешки. Играчите на Даниел Пеев дръпнаха с 20:16, което бе достатъчно, за да поведат в резултата.

Във втория гейм ролите се размениха. Гостите грешаха повече, особено на начален удар. В средата на частта „Нафтата“ поведе с 5 точки - 16:11, а малко по-късно изравни геймовете. Третата част бе изключително интересна. „Монтана“ поведе с 14:7, но бургазлии се доближиха на точка до съперника, след което изравниха при 21:21.

Финалът на гейма бе много оспорван, като и двата тима имаха по няколко възможности да го спечелят. Две блокади на Николай Николов пратиха гейма в актива на домакините. Последната част бе решена в края, когато на сервис застана Добромир Димитров и домакините дръпнаха с три точки - 21:18. „Нефтохимик“ задържа аванса и спечели срещата. С успеха си бургазлии си върнаха на монтанчани за загубата през първия полусезон.

„Неспецифичен мач заради липсата на зрители. Без публика определено не е приятно да се играе. Важното е, че момчетата се събраха и спечелиха срещата. Кризисният щаб беше съобщил, че на спортни мероприятия могат да присъстват до 250 души и затова първоначално ние решихме да се възползваме от това. Но не ни беше разрешено, тъй като нямаше заповед от министъра на здравеопазването, а и полицията отказа да допусне зрители в зала „Младост“.“, заяви пред вестник „Черноморски фар“ изпълнителният директор на шампионите Огнян Томов.

В следващия предпоследен кръг от редовния сезон на Суперлигата „Нефтохимик“ гостува на третия в класирането „Добруджа“. Срещата е на 21 март от 18:30 часа и също ще се играе пред празни трибуни. Дербито в Добрич ще пропусне Жани Желязков все още не е напълно възстановен, въпреки че провежда тренировки с отбора. Томов очаква тежък мач, но е убеден, че бургазлии ще се завърнат като победители.

Във временното класиране момчетата на Николай Желязков се намират на първо място с актив от 53 точки, с шест повече от преследвача „Хебър“.