Спорт
„Хебър“ би „Нефтохимик“ и грабна Купата насред Бургас
TразмерT

Михаил КОЛЕВ

Волейболният „Хебър“ (Пазарджик) спечели Купата на България за втора поредна година. Пазарджиклии победиха с 3:0 (25:19; 25:23; 27:25) отбора на „Нефтохимик 2010“ насред Бургас. Тази година морският град бе домакин на финалния етап за Купата.

Двубоят започна повече от добре за домакините, които поведоха с 6:1, но това не притесни „тигрите“ и те успяха да обърнат своя съперник, като дори преднината им достигна 7 точки. В крайна сметка те затвориха гейма с 25:19.

Втората част бе доста равностойна и оспорвана, като буквално се играеше точка за точка. „Хебър“ все пак показа по-здрави нерви и поведе с 2:0.

Третият гейм бе най-интересният от всичките. Бургазлии имаха възможност да го спечелят и да върнат интригата в мача, като в края на частта водиха с 22:20. Пазарджиклии обаче надделяха с 27:25 и по този начин грабнаха купата.

Така тимът от Пазарджик успя да победи за втора поредна година във финал на този турнир „Нефтохимик“, след като се наложи през 2019-а с 3:2.

Двубоят в препълнената зала "Младост" бе наблюдаван от кметовете на Бургас и Пазарджик, които поздравиха двата тима след края на срещата.