Спорт
Борци на Руен се завърнаха с медали от Сливен
TразмерT

Михаил КОЛЕВ

Борци на клуб „Руен“ се завърнаха с медали от Сливен, където се проведе Държавно лично първенство за деца. В категория над 73 кг Мукит Бекир спечели златото, докато в категория до 66 кг Шабан Шабан се окичи с бронза.

Малко не достигна и на Мехмед Мехмед и Фахредин Халим да завършат в призовата тройка, съответно в категориите до 35 кг и до 53, като двамата загубиха малките финали и заеха пето място.

Треньорският състав на „Руен“, в лицето на Салим Салим и Баязид Кемал, са доволни от представянето на своите състезатели. В Сливен общо седем борци на клуба взеха участие на шампионата за деца.

След две седмици предстои провеждането на Държавно лично първенство за момчета в Петрич, където руенци ще бъдат представени от осем състезатели. Очакванията на треньорите са момчетата им да спечелят два медала.