Спорт
„Вихър“ шампион, айтозлии се наложиха над „Балкан“ Планиница с 6:0
TразмерT

Георги РУСИНОВ

Въпреки, че отборът на „Вихър“ Айтос стана шампион два кръга преди края на първенството в „А“ Областна група – Бургас, то в неделния ден „вихрушките“ получиха официално титлата си. Финалният мач за сезона бе повече от атрактивен, като момчета на треньора Милен Минчев се наложиха над противника си от „Балкан“ Планиница с 6:0.

Още в началото „вихрушките“ получиха право да изпълнят дузпа, която обаче голмайсторът на отбора Руси Христозов пропусна. Само минути след това обаче той се отсрами като вкара първия си гол в мача. След две асистенции от Емрах Ферад резултатът стана 3:0 с голове на Росен Йовев и отново Христозов.

Стигна се до втора дузпа за айтозлии. Този път зад топката застана Костадин Лалев, чието изпълнение бе драматично. Вратарят спаси дузпата и последвалият удар на Лалев, като капитанът се разписа чак след третия изстрел към вратата за 4:0.

До хеттрик стигна Руси Христозов след подаване от Николай Дянков, а за крайният резултат точен бе Йозджан Махмуд. И всичко това в рамките на първото полувреме. През втората половина от мача айтозлии се отдръпнаха в защита и чакаха последния съдийски сигнал, за да получат така жадуваната титла.

Церемонията по връчване беше извършена от делегата на срещата Димитър Костов, който е настоящ директор в Спортното в Бургас. Пръв трофеят вдигна капитанът Костадин Лалев и празненствата започнаха.

След мача треньорът на „Вихър“ Милен Минчев говори пред „Черноморски фар“.

„Горд съм с постигнатото от момчетата. Аз още от началото на сезона си знаех, че ще сме първи и закономерно това се получи. За това разбира се е отговорен целият отбор. Искам да благодаря и на Община Айтос и кмета Васил Едрев за помощта и финансирането на отбора, без което нямаше да постигнем този успех. Благодаря и на верните ни фенове, които са винаги до нас и ни подкрепят“, заяви той.