Спорт
Созопол загря за дербито срещу Загорец с разгромна победа
TразмерT

Михаил КОЛЕВ

Разгромна победа с 6:1 записа отборът на „Созопол“ в 16-ия кръг на Трета югоизточна лига. Момчетата на наставника Маргарит Димов се наложиха като гости над тима на „Ямбол“. Двубоят започна повече от добре за „небесносините“, които успяха да поведат още в 6-ата минута след гол на Георги Георгиев. В 15-ата минута Борислав Хаджиев удвои преднината на созополчани, като до края на първото полувреме резултатът остана непроменен.

Две минути след подновяването на втората част домакините намалиха чрез Сашо Антонов. Последваха четири попадения за „Созопол“, като се разписаха съответно Мариян Димитров (55), Кристиян Иванов (64), Венцислав Гюзелев (75) и Ариф Ферадов (85).

„Както неведнъж съм казвал, срещу отбори, борещи се за оцеляване, играем по-трудно, защото те са доста коварни, понеже се затварят пред собствената си врата и използват грешките, които ние допускаме. А ние сме отбор, който обича да контролира играта и винаги търси победата на всяка цена. Силата на нашия тим е, че ако вкара ранен гол, после играта ни се получава по-лесно. Така се получи и с „Ямбол“, те се опитаха още в първите минути на двубоя да се затворят, но за щастие вкарахме попадение още в 6-ата минута. Това принуди домакините да се изтеглят в по-предни позиции, а после всяка една наша атака предвещаваше гол. Много съм доволен от треньорския екип и футболистите, че подхождат във всеки един двубой както трябва. Битката за първото място ще бъде до последно, надявам се, че ще продължим с добрите резултати“, коментира пред вестник „Черноморски фар“ Румен Димов, изпълнителен директор на „Созопол“.

Двубоя за созополчани в Ямбол пропуснаха Ангел Каракашев и Мурад Ибраим. Първият ще претърпи операция заради херния, докато Ибраим бе в групата за гостуването, но все още не е възстановен напълно от контузия, а в сряда предстои той да мине фитнес тест.

С успеха си „небесносините“ вече натрупаха актив от 38 точки, с две по-малко от лидера „Загорец“ (Нова Загора). Именно срещу новозагорци е следващият мач на „Созопол“, който се явява последен за есенния полусезон. Той ще се играе в петък на „Арена Созопол“ и при победа на домакините те ще зимуват на върха в Югоизтока.