Спорт
С юношите Черноморец би Ямбол за аматьорската купа, предстои труден мач в шампионата
TразмерT

Михаил КОЛЕВ

„Черноморец 1919“ (Бургас) победи драматично като гост с 3:2 отбора на „Ямбол“ в двубой от аматьорската купа. В срещата участие за „акулите“ взеха четирима юноши от набор 2003 г., трима от 2002, а вратарят Стилиян Ангелов е 2001 г. С успеха си бургаският отбор се класира за регионалния финал срещу „Загорец“ (Нова Загорец). Датата за мача ще бъде допълнително обявена.

На стадиона в Ямбол „Черноморец“ поведе през първото полувреме с гол на Жулиен Парушев. През втората част обаче домакините стигнаха до пълен обрат – 2:1. В 77-ата минута юношата на бургазлии Слави Диков възстанови равенството. В първата минута на даденото продължение пък Виктор Янев с глава донесе победата на „акулите“.

Пред момчетата на Радостин Кишишев предстои труден мач в първенството на Трета югоизточна лига. В събота от 14:30 часа „акулите“ гостуват на „Свиленград“. Във временното класиране „Черноморец“ заема четвърта позиция с актив от 29 точки, докато свиленградчани са пети, с три пункта по-малко.

„Очаквам тежък двубой. Наблюдавах „Свиленград“ в мача им срещу „Несебър“, не са нещо особено, но са изградили добър отбор. Надявам се, че ще успеем да спечелим“, каза пред вестник „Черноморски фар“ почетният президент на „Черноморец“ Тома Томов.