Спорт
Несебърски ветроходци триумфираха на Международна регата
TразмерT

На 28 април при променлив по сила и посока вятър приключи четиридневната надпревара за отличията на ветроходна регата „Купа Несебър’2019”. Победи в отделните класове и възрастови групи записаха представители на шест клуба, като с най-много първи места са ОМК „Несебър 2000”. Втората регата за детски и олимпийски класове от календара на БФВ е валидна за националните ранглисти и бе организирана от ОМК „Несебър 2000“, съвместно  с Община  Несебър.

В състезанието участваха над сто ветроходци от България, Украйна, Турция и Малта.

В клас 420 победители са Владислав Маринов и Михаела Александрова, 9 гонки и 9 победи.

В олимпийския клас Фин победител е Анастас Петров - 9 гонки, в осем от които е първи, а в една е втори. В този клас на второ място при младежите се нареди Георги Менчев, а Веселин Йовчев грабна бронзовата купа.

В другия олимпийски клас - Лазер Радиал, след оспорвана борба нашият състезател Любен Тодоров е първи в общото класиране, а Иво Тодоров завоюва трето място при мъжете.

Напрегната бе надпреварата и в младежкия клас Лазер 4.7. Диана Маркова взе златната купа при девойките, като се нареди трета в общото класиране, а Даниел Йорданов  е със сребърната купа при младежите (втори в общото класиране).

Най-интересна  и оспорвана се оказа битката при децата в клас Оптимист. На почетната стълбичка при момчетата старша възраст застанаха само несебърски състезатели: първи - Георги Маноилов, втори - Мартин Митев и трети - Владимир Пинков. Божидара Бозовайска вдигна сребърната купа при момичета старша възраст. Заслужено общото класиране тук се оглави от състезателя на Турция Еге Айлдъзбайрактар.