Спорт
Нефтоxимик все по-близо до завръщане в професионалния футбол
TразмерT

Поредна победа за тима на Нефтохимик три кръга преди края на сезона в Трета югоизточна лига. Момчетата на старши-треньора Диян Петков надвиха гостите си от Борислав (Първомай) с 2:0. С тази победа бургазлии запазиxа преднината си от 5 точки пред втория в класирането Созопол. При положение, че созополчани не сбъркат никъде до края на кампанията, то на „Нафтата“ са необxодими 2 победи, за да си осигури участие във Втора лига през следващия сезон.

Първата част на срещата на „Лазур“ завърши при 1:0, след точно попадение на Кристиян Мирославов, в 30-та минута. Двубоят до почивката бе под контрола на „шейховете“, които пропуснаха няколко добри възможности да завършат първите 45 минути с по-добро предимство. Още в началото на второто полувреме бе оформен и крайният резултат 2:0. Влезлият като резерва Любомир Божинов изпълни фаул, но уцели напречната греда и топката тупна пред голлинията. При добавката Цветан Чахов прати топката в мрежата.

До края на срещата пропуски пред вратата на гостите направиха Деян Христов, Боримир Карамфилов, Михаил Георгиев и Кристиян Мирославов.

В следващия кръг тимът гостува на Миньор (Раднево). Срещата е в събота (18 май), от 18:00 ч.