Спорт
„Нефтохимик“ загуби драматично от „Войводина“ (Нови Сад)
TразмерT

Михаил КОЛЕВ

Волейболният шампион на България „Нефтохимик 2010“ допусна драматична загуба срещу сръбския първенец „Войводина“ (Нови Сад). Първата среща от втория квалификационен кръг на Шампионската лига се игра в зала „Младост“. Бургазлии загубиха с 2:3 гейма (25:21, 25:22, 20:25, 19:25, 11:15), след като бяха повели с 2:0 над своя опонент.

Първият гейм започна силно за домакините, сръбският тим опита да стопи разликата, но безуспешно и така „нафата“ спечели първата част с 25:21.

Вторият гейм стартира равностойно, но гостите успяха да дръпнат с 3 точки преднина. При резултат 21:18 за „Войводина“, бургаският клуб показа характер и обърна развоя, благодарение на серия от блокади на Дмитрий Явовлев.

Третата част започна добре за тима от Нови Сад, който отново дръпна с 3 точки и не допусна изненада до края на гейма.

Четвъртата част се разви по идентичен начин и сърбите изравниха за 2:2 гейма.

В решителния тайбрек играта бе равностойна, но „Войводина“ продължи с добрата си игра и в крайна сметка завоюва ценна победа с 3:2 гейма.

Най-резултатен за „Нефтохимик 2010“ бе Дмитрий Яковлев с 18 точки (1 ас, 4 блокади), 14 добави Савелий Поздняков (3 аса, 4 блокади).

Реваншът между двата тима е на 31 октомври (сряда) от 20:30 часа в Нови Сад. Бургазлии трябва да спечелят двубоя с 3:0 или 3:1 гейма, за да продължат в следващата фаза. При нова загуба, момчетата на Найден Найденов ще продължат във втория по сила евротурнир - Купата на ЦЕВ.