Спорт
“Нефтохимик” с нова победа по пътя към Шампионската лига
TразмерT

Михаил КОЛЕВ

Волейболният “Нетохимик 2010” победи и в мача-реванш босненския шампион “Младост” (Бръчко). Двубоят от първия квалификационен кръг на Шампионската лига се игра в зала “Младост”, като бургазлии отново се наложиха с резултат 3:1 (25:21; 25:19; 19:25: 25:16) над своя съперник.

Двубоят започна равностойно, без сериозно надмощие за един от двата отбора, но все пак бургаския тим успя да спечели първия гейм. Втория гейм домакините бяха по-убедителни и закономерно поведоха с 2:0. При това положение “Нафтохимик 2010” вече на 100% си беше осигурил участието във втория квалификационен кръг, дори и да бе загубил този мач.

Треньорът на “нафтата” Найден Найденов реши да даде шанс на резервния тим в третата част. Гостите от Босна и Херцеговина се възползваха от това, затваряйки гейма с 25:19. Доброто представяне на резервите на бургаския клуб все пак даде резултат и те смазаха убедително в четвъртия гейм босненците, позволявайки им да спечелят едва 16 точки. По този начин бе извоювана и победата за “Нефтохимик 2010”.

Най-резултатен бе капитанът Георги Петров с 12 точки (2 аса), 9 добави Петър Христов (1 блокада).

В следващия кръг бургазлии ще срещнат победителя от двойката “Войводина” (Нови Сад) и хърватския “Младост” (Загреб). В първата среща сърбите победиха с 3:2 като гост своя опонент. Двубоят между българския шампион и неговия съперник ще се играе на 17 октомври от 19:30 часа.

Преди това на тима от Бургас предстои далеч не по-лека задача. В неделя “Нефтохимик 2010” ще премерси сили срещу “Добруджа” (Добрич). Мачът е от първия кръг на Националната волебойлна Суперлига и ще се играе в зала “Младост”.