Спорт
Нефтохимик размаза с 5:0 Спартак (Варна)
TразмерT
Страхотен старт на сезона във Втора лига направи тимът на "Нефтохимик". „Шейховете“ победиха "Спартак" (Варна) с 5:0 и извоюваха първите си три точки в първенството.
Още в началните минути двубоят се разви в полза на бургаския тим, който не се забави да създаде опасни ситуации пред вратата на гостите. В 17-та минута Иван Цачев изведе "Нефтохимик" напред в резултата. Той се разписа за 1:0 след постепенно организирана атака. В 22-ра минута Николай Костов удвои аванса на бургаския отбор с перфектно изпълнен пряк свободен удар.
Настъплението на „шейховете“ продължи и след почивката. Само няколко минути след подновяването на играта Живко Петков се разписа за 3:0. Той бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле. В 52-ра минута, Диян Молдованов реализира четвъртия гол за бургазлии, а минута преди края на редовното време Радослав Апостолов оформи крайното 5:0, след асистенция на Деян Христов.
Във вторият кръг „шейховете“ гостуват на Монтана. Срещата е на 26 юли от 21:00 часа.