Спорт
Нафтата отстъпи на Локо (Горна Оряховица)
TразмерT

„Нефтохимик“ не успя да се наложи при гостуването си на "Локомотив" (Горна Оряховица), в мач от IV кръг на Втора лига. Бургазлии отстъпиха с 0:1.

На едноименния стадион в града, тимът бе подкрепен от „зелени“ фенове, които опънаха транспаранти с призив: „Върнете футбола в Бургас“.

През първата част от двубоя домакините имаха превес и преди почивката те отбелязаха единственото попадение в срещата. Негов реализатор стана Мартин Петков, в добавеното време. След грешка в отбраната на "Нефтохимик", той  засече с глава центриране от фланга. През втората част „шейховете“ подобриха играта си в нападение и имаха пълна доминация на терена , но не успяха да стигнат до изравнителен гол. Добри възможности имаха Живко Петков и Иван Колев, но шансът им попречи да се разпишат.

В V кръг от първенството „шейховете“ приемат "Струмска слава" (Радомир), на 18 август, от 19:30 ч., на „Арена Созопол“.