Спорт
Изненада! Черноморец загуби от последния, рекордно бърз гол беляза мача
TразмерT

Михаил КОЛЕВ

Изненадваща загуба допусна отборът на „Черноморец 1919“ (Бургас). „Акулите“ отстъпиха с 1:2 при гостуването си на последния в класирането „Димитровград“. Срещата бе от 14-ия кръг на Трета югоизточна лига.

Срещата е започнала повече от неприятно за бургаския отбор, като домакините са повели още в 13-ата секунда на мача, след груба грешка на младока Георги Маджаров. До края на полувремето „Черноморец“ е успял да изравни чрез Трайо Грозев, но домакините отново са повели в резултата, преди изтичането на първите 45 минути.

Въпреки че са имали цяло второ полувреме на разположение, момчетата на Радостин Кишишев така и не са могли да отбележат попадение поне за равенство, като са пропуснали немалко чисти положения.

„Играхме много слабо и това доста ме тревожи. Ситуацията при нас вече става изключително сложна. Трябва през зимната пауза да привлечем 3-4 нови футболисти на високо ниво, за да сформираме много здрав отбор. Ако се налага ще вземем и играчи, които не са от Бургас, защото само с бургаски момчета видимо не се получава. За да се преборим за първото място трябва да не губим през пролетта, което е почти невъзможно“, коментира пред вестник „Черноморски фар“ почетният президент на „Черноморец“ Тома Томов.

По негови думи съдийството в мача е било на добро ниво и не е оказало влияние за загубата на тима. Теренът също е бил в добро състояние, като по време на самия двубой не е валял дъжд, който допълнително да затрудни двата отбора.

След четвъртото поражение до момента през есенния полусезон „Черноморец“ вече е на пета позиция във временното класиране, като изостава на 11 точки от лидера „Загорец“ (Нова Загора).

В следващия кръг „акулите“ ще посрещнат тима на „Несебър“. Двубоят е на 9 ноември от 14:30 часа.