Спорт
Бургаски гладиатори мачкат на турнир във Велико Търново
TразмерT

Бургаският клуб "Гладиатор" спечели първо място отборно с 3 златни, 5 сребърни и 3 бронзови медала на Националната купа по карате киокушин "Царевец" във Велико Търново при деца 12г. и деца до 14 г. кумите.

Организатор на турнира бе Българската карате Киокушин федерация. В състезанието взеха участие 151 състезатели от 22 клуба от цялата страна. Със златни медали се завърнаха състезателите Никол Найденова, Михаил Тодоров и Виктор Станчев сребърни отличия спечелиха Атанас Апостолов, Катерина Стоева, Мустафа Хюсеин, Ефе Мехмед и Дилара Феим, а трети се класираха Валентин Стоев, Енцо Гюпчанов и Валентин Паскалев.

"Гладиаторите" от морето отново доказаха, че карате Киокушин има утвърдени традиции в град Бургас.